Filtre Degişimi ve Yedek Parça

Filtre Değişimi

Sağlıklı bir yaşam için kullandığınız su arıtma cihazı içerisinde suyu temiz hâle getirebilmek için filtreler barındırır. Filtreler suyun görüntü ve kokusunu güzelleştirir, suyu tatlandırır, zararlı maddelerden arındırır ve bunları filtrelerin özellikleri olarak sayabiliriz. Filtreler kaliteli olmazsa su yeterince temiz olmaz. Bundan dolayı filtre seçiminde dikkatli olmalısınız. Suyun yeterince temiz hâle gelmesi için sadece kalite yeterli olmaz. Eğer su arıtma cihazının filtrelerini olması gereken süre içerisinde değiştirmezseniz bir süre sonra cihaz işlevini yitirebilir. Cihaz işlevini yitirince de kullandığınız sular olması gerektiği kadar temiz ve sağlıklı olmaz. Bu da sağlığınız için risk demektir.

image15

Membran Filtresinin Değişim Süresi

Suyun gerekli işlemlerden geçtikten sonra temizlenmesini sağlayan filtre membran filtresidir. O zaman membran filtre su arıtma cihazı için en önemli filtredir diyebiliriz. Suyun görüntüsü berraklaştıktan, kokusu güzelleştikten ve birkaç işlemden geçtikten sonra zararlı maddelerden arınması membran filtre sayesinde olur. Bundan dolayı membran filtresine çok önem verilmelidir. Membran filtresinin değişim süresi 2 yıldır. Tabii 2 yıl süre diğer filtreler gerekli zaman diliminde değiştirildiği müddetçe geçerlidir. Eğer membran filtre değiştirilmezse su zararlı maddelerden arınmamış olur. Bu da sizin sağlığınızı doğrudan etkiler.

image25 Micron Filtresinin Değişim Süresi

5 Micron filtresi su arıtma cihazının ilk aşamasıdır. Bu filtre suyun içindeki kum ve tortunun süzülmesini sağlar. Su içindeki tortudan arındıktan sonra membran filtresi için hazır hâle gelmiş olur. Yani 5 Micron filtresi de su arıtma cihazı için önemli bir filtredir. Su arıtma cihazındaki 5 Micron filtresinin değişim süresi 6 aydır. Eğer 5 Micron filtresi 6 ay içerisinde değiştirilmezse suyun içindeki kum ve tortular temizlenmez, bu da membran filtresinin suyu zararlı maddelerden ayrıştıramamasına yol açar. Bu durumda membran filtresini değiştirmenizin de bir anlamı kalmaz.

image6Aktif Karbon Filtresinin Değişim Süresi

Aktif karbon filtresi suyun kötü kokulardan arınmasını sağlar. Bu da membran filtresinin işlevini yerine getirebilmesi için önemli bir filtredir. Eğer kullandığınız suyun kötü kokmasını istemiyorsanız ve membran filtresinin işlevini iyi yapabilmesini istiyorsanız aktif karbon filtresini düzenli olarak değiştirmeniz gerekir. Aktif karbon filtresinin değişim süresi 6 aydır. Daha doğrusu 3 – 9 ay arasında değişim yaptırırsanız sizin için daha sağlıklı olur. Eğer aktif karbon filtresini değiştirmezseniz membran işlevini yapamaz hâle gelir ve bu durumda membran filtresini de değiştirmek zorunda kalırsınız.

image12Su Arıtma Cihazının Karbon Block Filtresinin Değişimi

Karbon block filtresi de tıpkı aktif karbon filtresi gibi suyun kötü koku ve tatlardan arınmasını sağlar. Bu sayede iki filtreden de geçen su sizin için kötü koku ve tat barındırmamış olur. Diğer filtreler gibi membran filtresinin güzel çalışabilmesi için değişiminin yapılması gerekiyor. Aynı zamanda kullandığınız suyun yeterince temiz olması için de değişimi şarttır. Karbon block filtresinin ortalama değişim süresi 6 aydır. Bu filtreyi de 3 – 9 ay arasında değiştirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde membran filtresini 2 yılda değil, daha az sürede değiştirmeniz gerekecektir. Bu da cihazınızın daha az ömürlü olacağı anlamına gelir.

image13Post Carbon Filtresinin Değişim Süresi

Post carbon filtresine aynı zamanda tatlandırıcı da diyebiliriz. Su arıtma cihazının 5. aşamasıdır ve zararlı maddelerden arınan suya hindistan cevizi aroması vererek tadının güzelleşmesini sağlar. Bu filtre sayesinde elde edilen suyun tadından şüphe duymayıp rahatlıkla suyu kullanabilirsiniz. Post carbon filtresinin değişim süresi 1 yıldır. Eğer filtreyi 1 yıl içerisinde değiştirmezseniz içinde tortu ve yosunlar birikir. Bu durum da filtrenin yeterince iyi çalışamamasına sebep olur. Aynı zamanda kullandığınız suyun tadı da hoşunuza gitmeyecek kadar kötü hâl alabilir.

image11Mineral Filtresinin (Opsiyonel) Değişim Süresi

0-12 yaş grubu çocuk, yaşlı veya hamile bayanların olduğu ailelerin daha çok ilgi göstermesi gereken bir ürün. Zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerçekleştikten sonra suyun içeriğinde olması gereken ama sularımızda gerekli miktarda bulunmayan vitaminleri (mineral, sodyum, potasyum ve özellikle kalsiyum) suyun içeriğine katarak hem vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirir hem de vücudun direncini yükseltir.
İçeriğinde:
Kalsiyum: özellikle kemik gelişimi, orta üstü kemik erimesi ve diş sağlığınız için (Özellikle; bebek, çocuk ve yaşlılarda)
Sodyum: vücudun elektrolit dengesini kurar su kaybını önler.
Magnezyum: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önler.
ÖNEMLİ: Mineral filtrenin içeriğinde %100 Doğal mineral taşları kullanılmıştır.

Tamamen doğal tatlandırıcılar yer alır ve etkisini görebilmeniz için de 12 – 24 ay arasında değişim yapmanız gerekir. Eğer değişim yapmazsanız suda gerekli vitaminler yer almaz, bu da filtrenin işlevini yapamaması demektir.

Alkali Filtresinin Değişim Süresi

Su arıtma cihazında bulunan alkali filtresi sayesinde sudaki yabancı maddelerin arınmasıyla su saf bir hâle gelir. Yani suyun PH değeri yükselir ve daha sağlıklı, kaliteli su kullanmanızı sağlar. Su arıtma cihazının amacının zaten bu olduğunu düşünürsek cihaz için oldukça değerli bir filtre diyebiliriz. Su arıtma cihazının alkali filtresinin değişim süresi 1 – 1,5 yıl arasıdır. Eğer filtreyi gerekli zaman diliminde değiştirmezseniz kullandığınız su saf, kaliteli ve sağlıklı olmaz. Bundan dolayı su arıtma cihazının amacına uygun çalışması için filtreyi zamanında değiştirmeniz gerekir.

Detox Filtresinin Değişim Süresi

Su arıtma cihazındaki detox filtresi suyun düzene girmesini ve vücuttaki emilimini hızlandırmayı amaçlar. Suyun hızlı emilmesi de böbrek ve bağırsakların fazla şişmesini önler. Bundan dolayı sağlığınız için çok önemlidir. Eğer filtreye gereken önemi verirseniz çalışması bakımından bir sıkıntı çekmezsiniz. Aksi takdirde filtre gerektiği gibi çalışmaz. Su arıtma cihazında değişim süresi olmayan tek filtredir. Fakat diğer bahsettiğimiz filtrelerin değişimi zamanında yapılmazsa detox filtrede yosunlanma meydana gelir. Yosunlanma meydana gelirse de filtre yeteri kadar iyi çalışamaz. Bu durumda sağlıklı bir su da kullanamamış olursunuz.

Firmamızdaki Su Arıtma Cihazı Filtreleri

Su arıtma cihazlarınızın iyi çalışabilmesi için filtrelerin düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Değişim sürecinde aldığınız filtreler kaliteli olmazsa gerekli zamanda değiştirseniz de sonuç beklediğiniz kadar iyi olmayabilir. Bundan dolayı araştırma yaparak filtreleri almalısınız. Üzerine çok düşseniz de kaliteli bir firma bulamadıysanız yapmanız gereken su arıtma cihazı firmamıza ulaşmaktır. Böylece size yardımcı olabiliriz. Firmamızda bulunan filtreler son derece kalitelidir. Değişim sürecinde aldığınız filtreler, su arıtma cihazınızın güzel çalışmasına olanak sağlar. Bundan dolayı firmamıza ulaşıp filtre alışverişi yaptığınızda pişman olmayacaksınız. Ayrıca sadece filtre değil, su arıtma cihazınızı da firmamızdan temin edebilirsiniz.

Filtre

 • Açıklamalar
 • Filtrelerin yukarıda belitrilen periyodlar içerisinde değiştirilmesi gerekmektedir.
 • Periyodik bakımı yapılmayan cihaz garanti kapsamı dışında kalır.
 • Cihazımız maksimum 500 TDS (Toplam Çözünürlük) iletkenlik değeri olan sular için kullanıma uygundur.
 • Filtreler sarf malzemesi olup garanti kapsamı dışındadır.
 • 1., 2. ve 3. filtrelere su ile teması halinde filtre kullanım ömrü 1 yıldır (12 ay). Değişmemesi durumunda filtrelerin reaksiyona uğrayıp bakteri üretmeye başlayacaktır.
 • 4., 5., 6. ve 7. nolu filtreler maksimum 2 yıldan (24 ay) itibaren reaksiyona uğrayıp bakteri üretmeye başlar.
 • 5 kişilik aile üzerinden hesaplama yapılmıştır.
 • Periyodik bakımlar su tüketimine ve su kirliliğine bağlı olarak değişkenlik kazanır.
 • 250 TDS/PPM üzeri kirlilik için geçerli değişim tablosu değildir.
 • Maksimum sıcaklık aralığı: 35 °C – 5 °C ( 95 °F – 41 °F )
Ürünlerimiz

COMPACT PLUS Pompalı & Pompasız Cihaz

Az yer kaplayan şık tasarımı ile günde 285 Litre arıtma kapasitesine sahip ev ve küçük ofis kullanımına uygun arıtma cihazımız dır. Ev tipi arıtma sistemi olarak üretilmiştir.ürün-1

 • Yerli Üretim, Uluslar arası Sertifika
 • Kapalı Kasa Tank İçinde sistem
 • Kinetiq su basıncı ile çalışma
 • 5 Aşamalı Yüksek Filtrasyon
 • Yüksek Mukavemetli ABS Gövde
 • 3,2 Galon (12 Lt.) NSF Sertifikalı Tank
 • Lüks Tip Tek Kollu Musluk
 • Sağlıklı – Doğaya Saygılı – Ekonomik – Uzun Ömürlü – Yaygın Servis
 • Renk Alternatifleri: Beyaz – Mavi – Beyaz/Mavi
 1. Aşama 2500 Galon PP Sediment Filtre]NSF Sertifikalı
 2. Aşama 2500 Galon GAC Aktif Karbon Filtre]NSF Sertifikalı
 3. Aşama 2500 Galon CTO Blok Karbon Filtre]NSF Sertifikalı
 4. Aşama 80 GPD ( 225 LT/ Gün ) NSF Sertifikalı SMART Membran
 5. Aşama Yüksek Kapasiteli POST Karbon Filtre]NSF Sertifikalı

( Pompalı Modelde 24 Volt Basınç Pompası ve Adaptör )

COMPACT MANGA Pompalı Cihaz

Az yer kaplayan şık tasarımı ile günde 285 Litre arıtma kapasitesine sahip ev ve küçük ofis kullanımına uygun arıtma cihazımız dır. Ev tipi arıtma sistemi olarak üretilmiştir.

ürün-2
 • Yerli Üretim, Uluslar arası Sertifika
 • Kapalı Kasa Tank İçinde sistem
 • Kinetiq su basıncı ile çalışma
 • 5 Aşamalı Yüksek Filtrasyon
 • Yüksek Mukavemetli ABS Gövde
 • 2 Galon (8 Lt.) NSF Sertifikalı Tank
 • 24 Volt Basınç Pompası ve Adaptör
 • Lüks Tip Tek Kollu Musluk
 • Sağlıklı – Doğaya Saygılı – Ekonomik – Uzun Ömürlü – Yaygın Servis
 • Renk Alternatifleri: Beyaz – Mavi – Beyaz/Mavi
 1. Aşama 250Galon PP Sediment Filtre]NSF Sertifikalı
 2. Aşama 250Galon GAC Aktif Karbon Filtre]NSF Sertifikalı
 3. Aşama 250 Galon CTO Blok Karbon Filtre]NSF Sertifikalı
 4. Aşama 80 GPD ( 225 LT/ Gün ) NSF Sertifikalı SMART Membran
 5. Aşama Yüksek Kapasiteli POST Karbon Filtre]NSF Sertifikalı

COMPACT MANGA Pompasız Cihaz

Az yer kaplayan şık tasarımı ile günde 285 Litre arıtma kapasitesine sahip ev ve küçük ofis kullanımına uygun arıtma cihazımız dır. Ev tipi arıtma sistemi olarak üretilmiştir.

ürün-3ürün-3

 • Yerli Üretim, Uluslar arası Sertifika
 • Kapalı Kasa Tank İçinde sistem
 • Kinetiq su basıncı ile çalışma
 • 5 Aşamalı Yüksek Filtrasyon
 • Yüksek Mukavemetli ABS Gövde
 • 2 Galon (8 Lt.) NSF Sertifikalı Tank
 • Lüks Tip Tek Kollu Musluk
 • Sağlıklı – Doğaya Saygılı – Ekonomik – Uzun Ömürlü – Yaygın Servis
 • Renk Alternatifleri: Beyaz – Mavi – Beyaz – Kırmızı
 1. Aşama 250Galon PP Sediment Filtre]NSF Sertifikalı
 2. Aşama 250Galon GAC Aktif Karbon Filtre]NSF Sertifikalı
 3. Aşama 250 Galon CTO Blok Karbon Filtre]NSF Sertifikalı
 4. Aşama 80 GPD ( 225 LT/ Gün ) NSF Sertifikalı SMART Membran
 5. Aşama Yüksek Kapasiteli POST Karbon Filtre]NSF Sertifikalı

Sanayi Tipi Su Arıtma Sistemleri

Endüstriyel modelimiz günlük su üretimi 1900 lt'dir.Fabrikalarda , ofislerde , okullarda , ana okullarında , hastanelerde , yemekhanelerde personelin içme suyunu, çay ve yemek suyunu karşılamak için kurulan sistemlere sanayi tipi su arıtma denir.

500-gpd-su-aritma-1200x1200

Cihazlar şebeke suyuna bağlanarak ,şebeke suyunun sağlıklı ,lezzetli ,kaliteli , ve ekonomik şekilde su üretimi yapmaktadır.İşletmeler için içme suyu projesi hazırlanırken ;

 1. Personel Sayısı
 2. Günlük Su Tüketimi
 3. Kaç Nokta da Kullanılacağı
 4. Suyun Özellikleri Önem Taşır.
 5. *Cihazın yanında 80 lt su yedekleme tankı kesintisiz su kullanım kolaylığı sağlar .
 6. *Her 6 ayda periyodik bakımı yapılır.
 7. *2 yıl garanti
 8. Özellikler
 9. Aşama 20″ 5.mic Sediment
 10. Aşama 20″ GAC Karbon
 11. Aşama 20″ CTO Karbon
 12. Aşama 100 GPD x 3-4-5 Adet HFT Membran
 13. Aşama Premıu̇ m Inline Post Karbon